Nie lej wody

, jak by tu oszczędzić? Jest parę prostych sposobów. Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie...duże, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Bywa się także, że rachunek jest błędni

Dodane: 25-12-2014 09:28
Nie lej wody Artykuł o tym jak istotna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy:

Oszczędzaj wodę

Płacisz za dużo za wodę i myślisz, jak by tu oszczędzić? Jest parę prostych sposobów.

Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie...duże, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Bywa się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze skontrolować parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda ucieka do muszli cały czas? To bardzo często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go założyć samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nową toaletę.

Istotna jest też sprawność i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Dobra zmywarka zużywa znacznie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Woda - warto oszczędzać

Wiem, że wiele osób ma alergię na hasło "ekologia" lub "ekolodzy". Jednak dobrze byłoby zdawać sobie sprawę, że jesteśmy odpowiedzialni za świat w którym żyjemy, i który eksploatujemy.

Jest parę sposobów na oszczędzanie wody, które nie wiążą się z dużymi wyrzeczeniami. Jednym z najprostszych jest stosowanie perlatorów na bateriach, które zachowują duże ciśnienie, jednak wody płynie mniej. Można też wybierać prysznic, zamiast wanny.


O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza substancja na świecie. Bez wody nie istniałoby życie na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe właściwości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, tylko czy pamiętamy o tym w naszym codziennym życiu?

W naszym kraju jest deficyt wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Prysznic zamiast wanny

Woda jest bardzo ważnym surowcem, także w aspekcie dosłownym. Z roku na rok ceny rosną, najwyższe są w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można używać prysznica, jednak sprawdzajmy regularnie stan baterii - duża ilość kamienia spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada także zwrócić uwagę na to, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody będzie na dobrym poziomie, jednak poleci jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.© 2019 http://tatra.wroclaw.pl/